Обговорення проєкту освітньо-наукової програми «Економіка»

9 лютого 2023 року пройшла зустріч-відеоконференція з обговорення проєкту освітньо-наукової програми «Економіка» (третій рівень вищої освіти – доктор філософії). На запрошення гаранта ОНП, проф. Лук’янової, до зустрічі приєднались:

Бєлякова Наталя Миколаївна, кандидат економічних наук, голова Хмельницької торгово-промислової палати;

Гурьянова Лідія Семенівна, доктор економічних наук, професор, завідувач  кафедри економічної кібернетики, Харківський національний економічний університет  імені С. Кузнеця;

Кибальник Любов Олександрівна, доктор економічних наук, професор, завідувач  кафедри економічної теорії, інноватики та міжнародної економіки, Черкаський  національний університет ім. Б. Хмельницького

Максишко Наталія Костянтинівна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної кібернетики, Запорізький національний університет;

Череп Алла Василівна, доктор економічних наук, професор, декан економічного факультету, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування, Запорізький національний університет;

Шевченко Інна Юріївна, доктор економічних наук, професор, декан факультету управління та бізнесу, професор кафедри економіки і підприємництва, Харківський національний автомобільно-дорожній університет;

Шутяк Юлія Василівна кандидат економічних наук, бізнес-консультант Krug Associates, Бельгія.

Від Хмельницького національного університету взяли участь:

Лук’янова Валентина Вячеславівна, доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій у бізнесі (гарант ОНП);

Карпенко Віталій Леонідович, кандидат економічних наук, доцент, декан факультету економіки і управління;

Григорук Павло Михайлович, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій у бізнесі;

Диха Марія Василівна, доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій у бізнесі, член проєктної групи.

Під час зустрічі обговорено різноманітні питання: особливості освітньої програми (проф. Череп А.В., проф. Шевченко І.Ю.), структура і наповнення окремих складових (проф. Кибальник Л.О., проф. Максишко Н.К., проф. Диха М.В.), наповнення окремих освітніх складових (проф. Гурьянова Л.С., проф. Григорук П.М., проф. Диха М.В.), проблеми практичної підготовки здобувачів (проф. Кибальник Л.О., Бєлякова Н.М. та Шутяк Ю.В.). Запрошені на зустріч стейкхолдери високо оцінили наявність в освітній складовій ОНП ґрунтовної підготовки здобувачів в галузі застосування економіко-математичного моделювання як важливої складової сучасного аналітичного інструментарію економіста.

Бурхливу дискусію викликали питання залучення професіоналів-практиків до провадження ОНП і сфера майбутнього працевлаштування випускників.

Дві години спілкування минули непомітно, але дуже продуктивно для всіх учасників зустрічі.

Проєктна група (на чолі з гарантом, проф. Лук’яновою В.В.) обробляє результати даного обговорення і пропозицій, які надійшли від стейголдерів, і працює над оновленням освітньо-наукової програми «Економіка» з урахуванням наданих пропозицій.