Викладачі кафедри «Економіки, аналітики, моделювання та інформаційних систем в бізнесі» та здобувачі вищої освіти ОП «Економічна кібернетика» та «Економіка і аналітика бізнесу» 16 червня 2023 року відвідали гостьову лекцію (вебінар) від партнерів Хмельницького національного університету ТОВ «Системи для бізнесу» та навчальним центром Linkos Group, компанією-розробником M.E.Doc.
Спікерами заходу виступили Марина Кондратюк, керівник навчального центру Linkos Group, компанії-розробника M.E.Doc, керівник навчального центру Linkos Group, компанії-розробника M.E.Doc та Ігор Аладін працівник навчального центру Linkos Group, компанії-розробника M.E.Doc
Лекція проведена на тему: «Характеристика можливостей модуля M.E.Doc. «Фінансова звітність за МСФЗ»».
На початку вебінару обґрунтовано сутність системи фінансової звітності, її нормативно-правове підґрунтя.
Розглянуто поширену мову ділової звітності XBRL, яку використовують в усьому світі і вже почали застосовувати і в Україні.
Таксономія МСФЗ являє собою перелік показників та статей фінансової звітності. В Україні застосовується 5 таксономій. Зміни (останнє оновлення в 2021 р.) впроваджуються досить динамічно і контролюються на державному рівні.
Акцентовано на установах і організаціях, які в обов’язковому порядку мають застосовувати звітність в СФЗ. Усі інші підприємства можуть долучатися добровільно. Зазначено і терміни подання звітності до СФЗ, переваги використання останніх як для суб’єктів звітування так і державних органів та інвесторів.
Узагальнено систему фінансової звітності XBRL у вигляді схеми.
Надалі спікер навів приклади заповнення окремих форм звітності у програмі me.doc
Створення звіту відбувається за певною таксономією і при цьому формується ярлик таксономії
Надалі із запропонованого реєстру обирається певна форма звітності.
Організація має заповнювати певні дані в ручному режимі за поданими у статистичних формах видами звітності. Лектор навів приклад заповнення балансу, звіту про фінансові результати, приміток до річної звітності «Основні засоби» та звіту з корпоративного управління (від керівництва).
Створюється документ, який повністю перевіряється програмою. При цьому червоним кольором помічають помилки, зеленим – зауваження. Довідка щодо заповнення полів носить допоміжний характер.
Програма застосовує майстер заповнення великих звітів: до прикладу примітки «ОЗ», який розбивається на певні частини.
Лектор детально проаналізував основні моменти подання звітності аудиторам та іншим установам
Щиро вдячні спікеру і ЗСУ за надану можливість прийняти участь у вебінарі!!!